گالری تصویر

MUS--noorollah momen nejad
S-EL--music-aladin
el--Shamirza_morady
izeh-ali Hafezi- ni
mus- os-aladin
mus- tushmal2
mus--EIZEH-OS M A NEJATI-
mus--sar lak sina
mus-dawar-gardun vali pur
mus-hoshang chartangi
music-dawar- gh ghanbari-1391

آمارسایت

دانشنامه فرهنگ و هنر قوم بختیاری : چیستی و چرایی؟

این دانشنامه با هدف شناخت و شناساندن فرهنگ و هنر قوم بختیاری پی افکنده شده،می رود تا گامی دربازنمایاندن رازها و رمز های فرهنگ این سرزمین باشد.
نسل امروز ما باید بدانند : که ایمانا کی بیدیم و سی چه، چی نو، وا بی !!؟.......
از بس ننوشتیم ،خونبهای خدمتمان به نام دیگران! ثبت شد .چرا ننوشتیم... چرا ننویسیم ؟!
چرا ننویسیم ،جوانان ماباید بدانند:...می شود دو باره  سردارها و سعدی هایمان در کهکشان فرهنگ گیتی بدرخشند...این وبگاه که گلچینی از این دانشنامه بزرگ است با این باور،هشتمین سال آغازِ کارخود را جشن می گیرد (1394/4/4 ).

بخش های وب سایت WWW.DAWAR.IR
بانک زندگی نامه و آشنایی با آثار چهرگان و نخبگان قوم بختیاری
بخش آرشیو عکس و اسناد و فیلم قوم بختیاری  (ایجاد آرشیوی با 12000 عکس  و فیلم )
راه اندازی بانک کتاب و مقالات  واسناد بختیاری
بخش شعر و ادب بومی بختیاری (جمع آوری بیش از 5000 بیت از شعرهای بومی )
فرهنگ جامع واژگان  و زبان بختیاری و فرهنگهای واژگان ویژه
بخش آوا ها و نوا های سرزمین بختیاری (موسیقی)
بخش آفرینه های هنری بختیاریان (سازه های فلزی وسنگی و سفالی و هنر بافته ها و دوخته ها)
بخش ثبت مستندات بختیاری –B.D.P- (ثبت و ساماندهی آثار هنری و قلمی فرهیختگان بختیاری)
بخش تاریخ و میراث فرهنگی  سرزمین بختیاری ()و....امروز این وبگاه به جایگاهی رسیده که علاقمندان فرهنگ و تمدن قوم بختیاری ، اطلاعات و مقالات و آثارشان را باری ارائه به آن واگذار کرده و یا از آن می طلبند. 

  ما تشی وا کردیم  ایسا، بلازس بکنین... مدیر سایت : الف – مقصودی

 
 
 

قطب گردشگری ایذه - دهدز --کرانه های دریاچه ونمايشگاه دايمي سد کارون3 ،

قطب گردشگری ایذه - دهدز --کرانه های دریاچه سد کارون3 

نمایشگاه دایمی سد ونیروگاه کارون3

نویسنده : اسکندر مقصودی

نمایشگاه دایمی با توجه به قرار گرفتن درموقعیتی ویژه و اشراف کامل بر مناظرچشم انداز پروژه ی سد ونیروگاه کارون3 و دریاچه عظیم آن ،هر ساله هزاران علاقه مند را به سوی خود فرا می خواند. این نمایشگاه با هدف نمایش طراحی ها، نحوه ی اجرا،وتنوع اقدامات انجام شده در پروژه سد ونیروگاه کارون 3 احداث گردیده ومی تواند جایگاهی ویژه ،برای آشنایی اساتیدودانشجویان، با تجربیات و اقدامات انجام شده باشد، موقعیت وامکانات فراهم شده ،باعث مطرح شدن این مرکز نمایشگاهی، به عنوان یکی از مراکز گردشگری استان و کشورگردیده است،

ساختمان نمایشگاه درسه طبقه ومشرف بر چشم انداز پروژه می باشد.

 

طبقه ی همکف : شامل ماکت جامع طرح و نیروگاه،ماکت پل وجاده ی جایگزین –گالری عکس..

طبقه ی اول :ایستگاه کودکان ،سالن و تراس جانبی ، ماکت روند ساخت پل های قوسی، سالن نمایش(سینما): با گنجایش 70

طبقه ی دوم: سالن وتراس(فضای باز) : که می تواند،جایگاهی برای فعالیتهای فرهنگی از قبیل ایجاد موزه های تخصصی ، لوکیشنهای فیلمسازی و یا ارایه خدمات دیگر باشد.

تشریح بخشهای مختلف نمایشگاه:

الف : ماکت جامع طرح: این ماکت بزرگ ترین و جامع ترین ماکت نمایشگاه بوده و بازدید کنندگان با کلیات طرح و موقعیت جغرافیایی و... آشنا می شوند. ب: گالری عکس : در این بخش ، بازدید کنندگان ،با استفاده از عکسهای متنوعی که در جریان روند ساخت بدنه سد- سرریزها وهمچنین سازه ی آبگیر و روند ساخت پل های قوسی کارون 3 قرارمی گیرند.

پ :ماکت نیروگاه و آبگیر : تجهیزات این غرفه عبارتند از :ماکت کارگاه زیرزمینی- ماکت نیروگاه- ماکت آب گیروعکس هایی از مغار نیروگاه ومغار ترانسفورمرها.

ت : ماکت پل های قوسی کارون3 و دریاچه سد: در این ماکت ، بینندگان با تاریخچه و نحوه ساخت پل ها پل و تونل ها و جاده ی جایگزین(ایذه- شهرکرد)آشنا می سازند. ث: طبقه اول : در این بخش ، ماکت روند ساخت پلهای قوسی و تابلو عکس های بزرگ و متنوعی پیرامون موضوعات : سازه های عمرانی و نیروگاهی و زیست محیطی قابل مشاهده است. ج : ایستگاه نقاشی : در این بخش،کودکان مشغول به طراحی و نقاشی،می شوند،تا والدین آنها بتوانند،به راحتی بازدید خود را انجام دهند چ : تراس(نمای باز) : بازدیدکنندگان ، می توانند،نمای زنده ای از طرح(بدنه-دریاچه-وتاسیسات پروژه)را تماشاکنند.

ح : سالن نمایش: در این سالن: بازدیدکنندگان،باتماشای فیلم (نگین زاگرس)باروند ساخت سد- پلهای قوسی-ونیروگاه آشنا می شوند.

خ: غرفه ی محصولات فرهنگی : در این غرفه:CDهای آموزشی و DVDهای معرفی سد و نیروگاه کارون 3در معرض فروش قرار می گیرد. د: محوطه ی پیرامون نمایشگاه : بازدیدکنندگان ازاین موقعیت ، می توانند، با نمای کلی(پیرامونی) پروژه آشنا شوند. ذ: جایگاه نظرسنجی ودفتر یاد مان. ر : پارکینگ : دراین پارکینگ ، سرویسهای بهداشتی - پارک باندها ی متعدد و پارک کودک،وجود دارد.

# مجموعه رفاهی : شامل 3 بخش می باشد: الف : مسجد وفروشگاه ها و رستوران . ب : پارکینگ ها و سرویسهای بهداشتی . ج: فضای سبز- اقامتگاههای موقت( آلاچیق)- گلخانه بازدید های نوروزی : بازدید کنندگان نوروزی در طی 15 روز از پروژه دیدن می کنند در این روزها علاوه بر راهنمایان ، دو نفر کارشناس بنا به موقعیت علمی بازدید کنندگان به اطلاع رسانی نیز می پردازند.. این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

منبع :

1- کرانه های دریاچه سد کارون 3 ،قطب گردش گری ایذه - دهدز- فرآوری و تدوین:اسکندر مقصودی- 1385-

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

تازه‌های دانشنامه

حدیث

امام رضا (سلام الله علیه) : ما زارَني أحَدٌ مِن أولِيائي عارِفاً بِحَقّي إلّا شُفِّعتُ فيهِ يَومَ القِيامَةِ. هيچ يك از دوستانم مرا با شناختِ حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود. وسائل الشيعة - ج 10 - ص 434. میزان الحکمة : ج5- ص125- ح8175

حاضرین در سایت

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم