dawar
08 مرداد 1401 - 21:15

سیلاب در شهرها و روستاهای مختلف بردسیر جاری شد

کرمان - ایرنا - موج بارندگی های اخیر که از روز پنج شنبه در بردسیر نیز آغاز شده، موجب جاری شدن رودخانه های فصلی بردسیر شده و در ادامه بارش‌ها باعث ورود رواناب به درون شهرها و روستاهای این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا و بر اساس گزارش‌های مردمی رودخانه های فصلی در شهرهای بردسیر، لاله زار و گلزار، روستاهای هجین، ماهونک، سرملک، بیدخوان، کوه پنج و سایر مناطق پرآب و جاری شده و بارشها به قنوات، بندهای خاکی، استخرهای آب کشاورزی، محصولات زراعی، واحدهای مسکونی و راه ها خسارتهایی وارد کرده است.

در همین راستا سرپرست فرمانداری بردسیر شامگاه امشب در حاشیه بازدید میدانی از وضعیت رودخانه ها و بندهای آبخیز داری و نقاط حادثه خیز شهرستان اعلام کرد: در بارندگی‌های اخیر اکثر رودخانه های فصلی بردسیر جاری و برخی نیز طغیان کردند.

حمزه وفایی افزود: با تدابیر صورت گرفته ی قبلی در جلسات ستاد بحران شهرستان و هشدارهای انجام شده و همچنین همکاری ویژه ی مردم، علی رغم بارشهای شدید به ویژه در ارتفاعات شهرستان مشکل خاصی تاکنون در جاده های مواصلاتی پیش نیامده است، اما خساراتی در حوزه کشاورزی، دامداری، قنوات، بندهای آبخیزداری و تعدادی منازل مسکونی در برخی از مناطق و روستاهای شهرستان وارد شده که در حال حاضر کارشناسان مربوطه مشغول ارزیابی و برآورد این خسارات هستند.

وی افزود: در بخش های لاله زار، نگار، گلزار و بخش مرکزی بارندگیها مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده که نهادهای امدادی و مسئولین محلی پیگیر رفع مسائل هستند.

وفایی در ادامه با توجه به تداوم بارشها از مردم خواست ضمن رعایت هشدارها از حضور در مناطق گردشگری و بستر رودخانه ها خودداری کنند تا از بروز حوادث احتمالی پیشگیری گردد.

بردسیر در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 500928