dawar
23 اسفند 1401 - 21:04

انفجار در یکی ازمناطق تازه الحاق شده به روسیه

منابع رسانه‌ای از انفجار مهیب در یکی از شهرهای واقع در مناطق تازه الحاق شده به روسیه خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع رسانه‌ای غروب سه شنبه به وقت تهران از وقوع  یک انفجار قوی در یکی از شهرهای تازه الحاق شده به روسیه خبر دادند.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» انفجاری قدرتمند شهری را در منطقه «زاپوریژیای جدید» در روسیه به لرزه درآورد.

بر اساس این گزارش، سرویس‌های خدمات امدادی اعلام کردند که  یک خودرو در حیاط مجتمع مسکونی در مرکز  شهر «ملیتوپل» منفجر شده است. فیلم به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی نیز بر وقوع این انفجار تاکید می‌کند. 

برخی منابع خبری گزارش کردند که در انفجار در ملیتوپل تاکنون یک نفر مجروح شده و اینک در بیمارستان بستری شد.

منابع خبری گزارش کردند که این انفجار با کمک یک بمب دست ساز انجام شده و نیروهای امدادی در محل انفجار در حال کمک‌رسانی هستند. به گفته یکی از مقامات این منطقه، قدرت انفجار برابر با یک کیلوگرم ماده منفجره بوده است.

چندی قبل، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه  سندی را امضا کرد که براساس آن  چهار  منطقه اوکراین به خاک روسیه ملحق می شوند.دو منطقه در «دونتسک» و «لوهانسک» در  شرق اوکراین و دو منطقه در «خرسون» و «زاپوریژیا» در جنوب شرقی اوکراین بخش‌هایی از خاک روسیه به شمار می‌روند.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.

روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرد. دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را تجاوز و حمله به تمامیت ارضی خود خوانده است (جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1093296