dawar
07 دی 1401 - 09:38

هدف دشمن دور کردن جامعه از اهل بیت(س) و حضرت زهرا(س) است

قم- رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) عنوان داشت: دشمن می‌خواهد اهل بیت (ع) و حضرت زهرا (س) را از این جامعه بگیرد و در این راستا همه دنیا بسیج شدند تا چادر از سر زنان بردارند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی شامگاه سه شنبه در سوگواره شعر فاطمی که در مرکز فقهی ائمه اطهار قم برگزار شد اظهار داشت: حقیقت حضرت زهرا (س) غیر قابل شناخت است و بشر عادی نمی‌تواند به این حقیقت دست یابد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) افزود: افراد بسیاری پس از پیروزی انقلاب اسلامی در خصوص شخصیت حضرت زهرا (س) پژوهش کرده و کتابهای بسیاری را نگارش و چاپ کردند که قابل مقایسه با گذشته نیست و وقتی محتوای این کتاب‌ها را می‌خوانیم اندکی به عظمت شخصیت این بانوی بزرگوار پی می بریم.

آیت الله فاضل لنکرانی افزود: نام‌های حضرت زهرا (س) که در برخی روایات تا هجده نام برشمرده شده؛ مطالب بسیاری را به ما می‌آموزد و هر کدام بحث‌های عمیقی دارد و برای هر یک از نام‌های آن حضرت می‌توان کتاب نوشت و شعرای آئینی در این زمینه می‌توانند آثار بسیاری را خلق کنند.

وی عنوان داشت: در روایات داریم که حضرت زهرا (س) گناهکاران را در روز قیامت از جهنم نجات می‌دهد و حضرت زهرا (س) به ملک و ملکوت، عالم است و همان علمی که ائمه داشتند حضرت زهرا (س) نیز دارد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) با بیان اینکه ادعای ما این است که کشور ما فاطمی است و عزاداری‌های فاطمیه اول و دوم با شکوه برپا شد افزود: امروز تمام توطئه قدرت‌ها این است که فاطمه و اهل بیت (س) را از جامعه بگیرند.

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: مگر می‌شود کسی عشق به فاطمه (س) در قلبش باشد و بگوید من از حجاب خوشم نمی‌آید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: حجاب دستور خداست و حق است و بی حجابی دستور شیطان و باطل است.

وی بیان داشت: گاهی در همین قم مشاهده می‌کنیم افراد بی حجاب آنگونه در خیابان قدم می‌زنند که در شأن شهر مقدس قم نیست.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) دنیا و آخرت ما را خواهد ساخت افزود: این امر قابل پذیرش نیست که کسی مراسم عزاداری برای حضرت زهرا (س) بگیرد و اعلام کند که از ورود افراد بی حجاب هم استقبال می‌کنیم و این امر نشان می‌دهد که ما عزادار واقعی حضرت نیستیم و کسی که چنین حرفی را می‌زند دروغ می‌گوید.

آیت الله فاضل لنکرانی افزود: این روزها در سراسر ایران شاهد برپایی گسترده تشییع شهدای گمنام بودیم که تمامی بانوانی که با حجاب چادر در این مراسم حضور داشتند می‌گفتند حاضریم جان خود را از دست بدهیم اما چادر را از سرمان نگیریم که جا دارد چادر این بانوان را بوسید و آنان را تکریم کرد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) عنوان داشت: دشمن می‌خواهد اهل بیت (ع) و حضرت زهرا (س) را از این جامعه بگیرد و در این راستا همه دنیا بسیج شدند تا چادر از سر زنان بردارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 939679