dawar
13 دی 1401 - 15:12

تنها راه غلبه بر روسیه «بازگشت پادشاهی» به اوکراین است

مشاور ارشد رئیس جمهور اوکراین در اظهاراتی عجیب و ارجاعاتی غریب به مجموعه مشهور داستان‌ خیالی، گفت که تنها راه شکست دادن روسیه، «بازگشت پادشاهی» به اوکراین است!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، آلکسی آرستوویچ، یکی از مشاوران ارشد ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، در اظهاراتی عجیب با اشاره به داستان تخیلی «ارباب حلقه‌ها»، گفت که «اگر ما در سناریوی ارباب حلقه‌ها بودیم، بازگشت پادشاهی باید رخ می‌داد.»

آرستوویچ در پاسخ به این پرسش که «آیا اوکراین برای پادشاهی آماده است؟» گفت: به نظر من اگر منطقی فکر کنید، تنها راه برای کشتن و نابودی هرآنچه از سوی مسکو به سمت‌مان می‌آید، این است که اعلام پادشاهی کنیم.

مشاور رئیس جمهور اوکراین درباره تصورش از اینکه در صورت موافقت زلنسکی، چه کسی باید تاجگذاری کند، توضیح بیشتری ارائه نکرد.

از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه سال ۲۰۲۲، ارجاعات به داستان‌ تخیلی ارباب حلقه‌ها نوشته « جان رونالد رول تالکین»، همواره در سخنرانی‌های مقامات کی‌یف شنیده شده است.

برخی مقامات ارشد اوکراین در ابتدای جنگ بلافاصله سربازان روسیه را «اورک/یک موجود انسان‌نمای خیالی» نامیدند و اولکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین نیز اواخر مارس پارسال، مدعی شد که سربازان کی‌یف مقابل آنچه «حملات موردور/یکی دیگر از اسامی استفاده شده در ارباب حلقه‌ها» خواند، «استوار خواهند ایستاد.»

همچنین روی یکی از برچسب‌های یونیفرم‌های سربازان در دونتسک، نوشته شده «اورک‌زاده، مدافع موردور!»

منبع: مهر
شناسه خبر: 952486